jestli chceš spřátelit tak písni >sem
a reklamky JEDINĚ >tadíí<
otázky pište.. sem .. :P xDD
chceš dess ?? obědnej si ho zde ! =o))

Únor 2011

°B_l*e*$*k´oFF_k°AA :D

21. února 2011 v 10:45 | HoRsíK |  soutěže
1. ahoy! =D

2. Jak se máš?? =))

3. hlásnež do ankety ?? =)=p=D
napiš plss pro co si hlásla =D;)

4. co je na obrázku za plemeno ?? 
....

válení

13. února 2011 v 10:48 | HoRsíK |  info
Válení je pro koně přirozené, zbavují se tak parazitů, drbou se, prokrvují kůži.
Kůň si nejprve vybere vhodné místo (často prachové nebo blátivé), klekne si na přední nohy, poté složí pod sebe zadní nohy a začne se válet.
Často se i při válení převaluje, proto je třeba dbát na bezpečnost, pokud stojí poblíž (např. po plavení).
Také box by měl být dostatečně prostorný, aby v něm kůň neuvízl během válení - pak je zapotřebí rychlé pomoci!
Válení, neklid, pocení či kopání po břiše však může být příznakem velice nebezpečného onemocnění- koliky. V takovém případě je třeba začít koně provádět a neprodleně volat veterináře.

Dámské sedlo

6. února 2011 v 20:25 | HoRsíK |  info
celkem dlouho mi vrtalo hlavou, jak se na takovém sedle může jezdit a proč atd ..? tak jsem našla tenhle článek ! a podle mého názoru je lepší normální klasické ježdění =D nevím proč, lae připadá mi ta za 1. snažší, a pohodlnější (to klasické ježdění) ale dos bláábolů .. tteka k dámskému sedlu

Z historie:
Většina dam dříve jezdila na koni jen proto,že v sedle se krásně řasily sukně a pokud jely krokem,mohly dobře flirtovat s pány jedoucími vedle nich.Málokteré se pouštěly do rychlejší jízdy než klusu.Mezi velmi dobré jezdkyně patřila například císařovna Sissi nebo belgická královna Marie Henriette.klik na CČ

*-:fotečky od koníků :-*

4. února 2011 v 16:57 | HoRsíK |  my diary
tak jak už jsem vám včera psala co bylo u koníků, tak dneska vám semka dám ty slibované fotečky :) ale je to vyfocený jenom mobilem takže to není zas tak dobrá kvalita .. no ale aspon něco :D:))
klik na CČ :p:D:)

u koníků :))

3. února 2011 v 20:16 | HoRsíK |  my diary
ahoj, omlouvám se za to, že jsem semka chtěla dát demík od koní, ale pak už jsem neměla naládu :( boužel .. Tetka chodím poměrně často ke koním (3 dny za sebou a pak mám jeden den volno, a pak zase ...) takže nemám ani náladu na blog ... nemám skoro ani energii, a navíc když přijdu od koníků, jdu se učit :D takže mám opravdu "nabitej program" :D:D  no .. ale jinask dneska jsem tam šla, a byla jsem tam asik 45 minut nebo hodinku sama tak jsem začala dělat každodenní práce .. pak jsem si všimla, že je můj oblíbený koníík Omýýk a tak jsem si ho začala fotit ... :) pak jsem dodělala práce (ale to už mezi tím přišly holky) a pak už jsem já a Hanka neměli co napráci a tak jsme se zeptali jestli nemůžeme jít s někým ven a mohli jsme :) já jsem vzala Shade a ona Granáta byli jsme na louce, ale necválali jsme .. jenom jsme klusali protože jsme si nebyli jistý, jestli Granát může cválat .. a pak jme zjistily že může :D:D no nevadí :) bylo to dobrýý :) a jinak to nebudu dál prokecávat dokola a dokola protože je to za 1. pořát to samí, a za 2. by to stejně nikoho nezajímalo :) a jinak co se týče fotek..? no, chtěla jsem je vám semka dát teka k tomuhle článku, lae napadlo mě, že to semka dám až v dalším článku aby tenhle nebyl zbytečně moc dlouhý, a příště bych stejně nevěděla co semka dát :D:)):D tak já zatím jdu, a na fotečky se můžete těšit příště ..! AHOJ ! :)